Mi történt velem?

Valami nincs rendben… legszívesebben elsüllyednék szégyenemben… azt mondta… annyira fájt, amikor… azt csinálta… bántott… rettenetes volt…

A szexuális erőszak elszenvedése után általában a szégyen, bűntudat, depresszió, félelem tudatszintjére zuhan az elszenvedő. Ilyenkor automatikusan helyezkedünk az áldozat, számkivetett, gyámoltalan szerepekbe. Senkinek érezzük magunkat, szorongani kezdünk, akar halálvágyunk is lehet. A szomorúság átcsaphat önostorozásba, ami bizonytalanságot vagy bénultságot is okozhat.

Ezeket az érzéseket mindannyian átéltük, hosszú hetek, hónapok vagy évek is beletelhetnek, amíg vissza tudtunk kapaszkodni a valóságba, amíg visszanyerjük az öntudatunkat, az önbecsülésünket, és azt a bizonyosságot, hogy másokkal egyenlő arányban vagyunk értékesek. Hogy nem rajtunk múlott, nem mi tehetünk róla!

De tudjuk, hogy a gyógyulás lehetséges. Másoknak is sikerült és nekünk is sikerülni fog. Visszanyerhetjük önmagunkat, sőt, még annál többet is: a jó és a rossz megkülönböztetésének képességét, a határaink kijelölésének a és megtartásának a képességét. Képességet arra, hogy megvédjük magunkat. Majd, a beszéd képességét is, azt, hogy mások számára is megfogalmazzuk, hogy miért elfogadhatatlan, miért kell mindenki számára elfogadhatatlannak lennie a szexuális erőszaknak és a hatalmi visszaélésnek.

Bármi is történt veled, hidd el, hogy mindig van kiút!

 

Miért hagyom?

Azért, mert nem vagyok elég erős …

mert nincs hova mennem…

mert anyagilag függök tőle…

mert nincs senkim, akire számíthatok…

mert a főnököm….

mert senki nem áll az ilyenek mellé, mint én…

mert közös gyerekeink vannak…

mert szerelmes vagyok….

mert ha tűrök a gyerekeimnek legalább esélyt adok, hogy jobb legyen nekik…

mert bárhova megyek, megtalál…

mert felnéztem rá, hittem benne…

mert majd megváltozik…

mert mindent neki köszönhetek…

Ezernyi indokunk van arra, hogy beletörődjünk, de még több indokunk van arra, hogy kilépjünk!

 

Hova fordulhatok?

Csoportunk jelenleg a következő formában tud üzeneteket fogadni:

Küldj emailt anoníman vagy névvel a következő címre: tenniakarokerte@gmail.com

Küldj a facebook oldalra messenger üzenetet https://www.facebook.com/metoosegito/

Válaszolunk 24 órán belül.

Amit tudunk ajánlani, személyre szabottan: tanácsot adunk írásban, vagy telefonon, személyesen is meghallgatunk, konzultálunk a lehetőségekről, és arról, hogy merre indulhatsz el.